O nas

Stowarzyszenie GPS Kalwaria to młodzieżowa organizacja pozarządowa z Kalwarii Zebrzydowskiej. Powstała trzy lata temu, a jej celem jest aktywizacja młodych ludzi w duchu nauczania św. Jana Pawła II, który wielokrotnie w Kalwarii bywał – i to już jako kilkuletni chłopiec.

Co to oznacza w praktyce?

Poprzez nasze działania chcemy dawać młodym ludziom szanse i możliwości na urozmaicenie swojego życia, poprzez zapraszanie ich do uczestniczenia czy nawet współtworzenia przeróżnych inicjatyw. Staramy się odpowiadać na zainteresowania młodzieży – podróżowanie, muzyka, gry planszowe, sport – nie zapominając w tym wszystkim o sferze duchowej, którą wytyczają nam słowa św. Jana Pawła II. Tłumaczył on młodzieży, że od niej zależą dalsze losy świata, do niej należy obowiązek tworzenia rzeczywistości, w jakiej będzie w przyszłości żyła.

Żeby ta ukochana przez polskiego papieża młodzież mogła podjąć się stawianego przez niego wyzwania, najpierw musi wyjść ze swoich domów w poszukiwaniu zainteresowań – a potem je rozwijać.

Przy tym wszystkim my sami, jako członkowie stowarzyszenia, świetnie się bawimy, a także ciągle uczymy się czegoś nowego – od pieczenia charytatywnych babeczek, po organizację wydarzeń i rozliczenia finansowe. Raz po raz przekonujemy się też o prawdziwości słów, że…

Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia!

Reklamy