„Misją nie jest tylko Afryka czy Bangladesz albo jakieś umiłowanie przygody czy charakter lubiący nowości. Nie są to też dalekie lądy lub surowe życie, odwaga i ryzyko związane z podstawową ewangelizacją, niezważanie na niebezpieczeństwa i świadomość możliwości męczeństwa… Misją jest to wszystko razem i jeszcze dużo więcej!” (Amedeo Cencini)

Skomplikowane, co? 😉 W sobotę 30 września przekonaliśmy się, że wcale nie! Tego dnia członkowie naszego Stowarzyszenia wzięli udział w Warsztatach Motywacyjnych prowadzonych przez koordynatorkę Sekcji Wolontariatu ŚDM Kraków 2016, obecnie liderkę projektu „Góra Dobra” – Kasię Kucik.

W przedpołudniowej części spotkania zastanawialiśmy się wspólnie nad tym, czym są misja i powołanie, jak wyznaczyć własną misję i według niej żyć. Zastanawialiśmy się też, czy dzisiejsza młodzież poszukuje w swoim życiu własnej ścieżki…. I jak my, jako Stowarzyszenie, możemy pomóc naszym rówieśnikom w tych poszukiwaniach. Pochyliliśmy się też nad współcześnie odczytywanymi uczynkami miłosierdzia i musimy powiedzieć Wam, że odkryliśmy całkiem nowe spojrzenie na te „katechizmowe” hasła. Nas w tych wszystkich tematach prowadziła Kasia, a ją ciekawi autorzy – Amedeo Cencini, Jan Andrzej Kłoczowski, Viktor Frankl.

Druga część Warsztatów (poprzedzona pysznym obiadem i chwilą odpoczynku w jesiennej scenerii OWR „Caritas” im. Jana Pawła II w Zakrzowie) dotyczyła wcielenia zdobytych informacji w czyn. Naszym zadaniem było zaplanowanie w kilkuosobowych zespołach projektów, które Stowarzyszenie będzie realizowało w tym roku. Otrzymaliśmy wszystkie potrzebne wytyczne, podpowiedzi, wspięliśmy się na wyżyny kreatywności i… udało się!

Zaplanowaliśmy cztery wydarzenia, każde wyjątkowe i uderzające w zupełnie inną strunę: coś dobroczynnego, coś filmowego, coś muzycznego i coś motywacyjnego. Dodatkowo poczyniliśmy już pewne kroki do „czegoś miłosnego”. Trzy z tych pięciu wydarzeń będą kontynuacją eventów z poprzednich lat (ciekawe czy wiecie które mamy na myśli), dwa to nowość w GPS-owym kalendarzu. 🙂

Poza tym w każdy pierwszy piątek będziemy spotykać się w kościele św. Józefa na Wieczorze Uwielbienia, nasza ekipa muzyczna działa nieprzerwanie organizując próby, przygotowując repertuar, dopinając kwestie techniczne…

Dużo się u nas zmienia – dbamy by średnia wieku Stowarzyszenia nie szła za bardzo w górę i wdrażamy coraz mocniej naszych dotychczasowych „młodszych” pomocników z gimnazjów i szkół średnich.

A przy tym wszystkim pamiętamy, że musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali. 😉

22199299_1461099517317812_904864081_o

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s