Drugi dzień odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to tak zwany Kalwaryjski Dzień Młodych, organizowany corocznie przez oo. Bernardynów. Rozpoczął się on o godzinie 10.00 Drogą Krzyżową na dróżkach.

Nasze Stowarzyszenie brało w niej czynny udział poprzez czytanie rozważań, o śpiew zadbała Franciszkańska Młodzież Oazowa przebywająca właśnie na rekolekcjach w Kalwarii. Po zakończeniu przeszliśmy pod pomnik Jana Pawła ll, gdzie śpiewając „Barkę” upamiętniliśmy 15. rocznicę ll papieskiej pielgrzymki do Kalwarii. Warto wspomnieć, że to właśnie tu wadowicki święty (i nasz stowarzyszeniowy Patron) odprawił ostatnią Mszę Świętą na ziemiach polskich.

O 19.00 na Wzgórzu Ukrzyżowania miało odbyć się nabożeństwo „JEGO miła woń” oraz procesja światła, z której niestety z powodu złych warunków pogodowych zrezygnowano, a obrzęd przeniesiono do Bazyliki. Podczas uroczystości młodzi (nie tylko ciałem) dostali białe chusty i zostali posłani, aby głosić chwałę Pana. Całe nabożeństwo było przygotowaniem do Eucharystii – przewodniczył jej tradycyjnie biskup Jan Szkodoń. Podczas kazania biskup przywołał hasło „Idźcie i głoście” i podkreślał, aby ludzie nie bali się głosić światu Dobrej Nowiny. Ukoronowaniem wieczoru był koncert zespołu niemaGOtu. To już ich drugi koncert w tym roku w Kalwarii – pierwszy odbył się w lutym podczas organizowanego przez nas Kierunku: MIŁOŚĆ. Mimo nieprzychylnej pogody, przy Ołtarzu Polowym zebrał się całkiem pokaźny tłum. Deszcz i zimno nie było nikomu straszne i już po kilku minutach słychać było śpiew rozgrzanych ludzi.

Nieskromnie dodamy, że do tego śpiewu dorzuciliśmy od siebie cegiełkę, a nawet całkiem dużego pustaka – nasi przyjaciele z zespołu usłyszeli, zauważyli i nawet pochwalili za zaangażowanie. 😀

(KŻ)

20986444_1426557034105394_1451132680_n

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s