W ostatnich dniach obchodzimy w Polsce rocznicę Światowych Dni Młodzieży. Dokładnie 12 miesięcy temu końcówką lipca mieliśmy okazję nie tylko uczestniczyć w międzynarodowym spotkaniu młodych chrześcijan z całego świata, ale także współtworzyć to wspaniałe wydarzenie. „Rok po” to dobry czas na podsumowanie.

A nasza praca podsumowana i wyróżniona została tak bardzo, że sami nie możemy w to uwierzyć. 🙂 Kilka tygodni temu zgłosiliśmy swoją kandydaturę w konkursie „Młodość – Projekt Życia” ogłoszonym przez księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Konkurs ten miał na celu docenienie organizacji, wspólnot i osób indywidualnych, które po ŚDM nie usiadły na tej przysłowiowej już kanapie, ale ruszyły do swojego lokalnego środowiska, by czynić dobro. Po przeczytaniu Regulaminu, którego punkty tak pięknie zbiegały się z naszą działalnością, nie mogliśmy nie wysłać swojego zgłoszenia.

I udało się! Wczoraj, podczas koncertu w Tauron Arenie, otrzymaliśmy z rąk księdza Arcybiskupa statuetkę swoim wyglądem nawiązującą do logo ŚDM Kraków 2016. Została ona wykonana przez osoby niepełnosprawne. Obok nas wyróżnionych zostało jeszcze sześć grup i osób indywidualnych, które w naszej diecezji zmieniają świat na lepsze.

20429755_10155766588652275_5871334845332676926_n

Jesteśmy jednocześnie zaskoczeni, wzruszeni i naładowani pozytywną energią do dalszego działania. Wczoraj w Krakowie dzieliliśmy tę radość w gronie jedenaściorga członków i wolontariuszy Stowarzyszenia, ale pozostała część naszej ekipy przebywa teraz na różnych wakacyjnych wyjazdach, dlatego czas na podsumowanie i świętowanie przyjdzie jeszcze pod koniec wakacji. A połączony będzie on ze spotkaniem organizacyjnym na kolejny rok pracy, bo przecież po takim wyróżnieniu ani myślimy osiąść na laurach! 😀

Tu można przeczytać nieco więcej:  relacja eKAI

Dziś też nasi przedstawiciele wybrali się do Warszawy, by tam uczestniczyć na żywo w nagraniu programu „Między Ziemią a Niebem”. Cieszymy się, że mogliśmy krótko zaprezentować nasze Stowarzyszenie wszystkim Polakom (w tej niedzielnej, obiadowej porze), znów zaprosić do Kalwarii Zebrzydowskiej, a także uczestniczyć w ciekawej rozmowie na temat owoców Światowych Dni Młodzieży.

Co dalej? Przed nami jeszcze miesiąc wakacji, w czasie których nieco zwalniamy, żeby nabrać sił i świeżości tak bardzo potrzebnych w podejmowaniu nowych wyzwań. Spotkamy się jeszcze 19 sierpnia (sobota) w czasie Kalwaryjskiego Dnia Młodych – o 20.00 przy Bazylice MB Anielskiej wystąpi… zespół „niemaGOtu”! Chyba im się spodobało na Kierunku: Miłość! 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s