Pierwszy wiosenny weekend? Nie ma nic lepszego, jak wykorzystanie go na zrobienie czegoś dobrego, żeby oprócz temperatury na zewnątrz, wzrosła też temperatura ludzkich serc. Z tego powodu w dniach 4-5 marca z radością włączyliśmy się w organizację Turnieju Charytatywnego „Budujemy dom dla rodziny z Przytkowic”.

Była to już trzecia edycja sportowego wydarzenia na „nowej” Hali Sportowej przy ZS1 w Kalwarii. Tym razem organizacji podjęli się: Urząd Miasta, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, Parafialny Klub Sportowy „Św. Józef” oraz nasze Stowarzyszenie. W poprzednich latach wspieraliśmy mamę ciężko chorej Julki z Zebrzydowic, tym razem pomoc powędrowała do potrzebujących z sąsiednej wioski – rodziny z Przytkowic, która kilka miesięcy temu straciła w pożarze dom.

Pierwszy dzień Turnieju stanowiły rozgrywki siatkarskie, w których udział wzięło 8 drużyn. To pierwszy raz, gdy podczas tej imprezy oprócz piłki nożnej pojawiła się i inna dyscyplina. Walka  była zacięta, ale ważniejsza od rywalizacji okazała się dobra zabawa i wspólna pomoc potrzebującym. Drugiego dnia, w niedzielę, odbył się tradycyjny turniej piłki nożnej, który ma już spore grono fanów, co widać było zarówno na trybunach, jak i boisku, gdzie pojawili się także uczestnicy z poprzednich edycji.

Dodatkową atrakcją turnieju był mecz rozegrany w niedzielne popołudnie, w którym rywalizowały ze sobą dwie nietypowe ekipy: TVP3 oraz bracia Bernardyni z kalwaryjskiego seminarium. Zabawa była tak przednia, że drużyny nie chciały schodzić z boiska, prosząc o przedłużenie zaplanowanego czasu gry.

W celu zwiększenia turniejowych zysków, przeprowadzono także licytacje, w których można było zawalczyć o piłki, koszulki i kalendarze z podpisami zawodników Wisły Kraków, a także dary ofiarowane przez ekipę telewizyjną i panie z nowopowstałej grupy wsparcia „Asertywne”.

Jaka była nasza rola w czasie tegorocznego turnieju?

Dokładnie taka, jak w poprzednich latach – dbaliśmy o dobry klimat imprezy, zapraszając gości i zawodników na kawę, herbatę, czy ciastko, a także umilając czas najmłodszym. Z roku na rok czujemy się coraz większymi profesjonalistami w tej dziedzinie. Dodatkowo czuwaliśmy nad całym przebiegiem turnieju, licząc punkty, pomagając w licytacjach, tworząc fotorelację, czy też po prostu będąc do dyspozycji w każdym momencie.

W wolnych chwilach rozwijaliśmy się twórczo, bo kto by nie chciał nauczyć się skręcać z kolorowych balonów miecza, psa, czy nawet lwa? 😀

Podczas turnieju udało się zgromadzić kwotę wynoszącą ponad 6200zł –  zostanie ona w całości podarowana potrzebującej rodzinie z Przytkowic. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją dosłowną cegiełkę do tego dzieła. Mamy nadzieję, że charytatywny turniej organizowany początkiem wiosny na stałe wpisze się w kalendarz kalwaryjskich wydarzeń, w końcu wystarczy trochę obejrzeć się wokół aby dostrzec, jak wielu ludzi potrzebuje nie tylko wsparcia materialnego, ale także zwykłego ludzkiego dodania otuchy w trudnej sytuacji życiowej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s