III Misyjny Koncert Kolęd za nami. W Kalwarii już po raz kolejny bożonarodzeniowe pieśni i pastorałki rozbrzmiały wraz z echem misji – o ucztę dla ucha zadbali chór Soli Deo, dzieci ze szkoły podstawowej w Kalwarii oraz uczestnicy naszych Warsztatów Muzycznych, a pokarmem duchowym uraczyli nas ojciec biskup Damian Muskus oraz ojciec Walerian Chromy, wieloletni misjonarz.

To już nasze trzecie świąteczne spotkanie w Kalwarii – w roku poprzednim gościliśmy w parafii św. Józefa, dochodem ze sprzedaży słodkości wspierając młodzież z Ukrainy w drodze na Światowe Dni Młodzieży, a rok wcześniej, także w Bazylice – wśród kolorowych balonów łączyliśmy się z dzieciakami ze szkoły im. Jana Pawła II w Chile.

Tegoroczna edycja koncertu była nas nas wyjątkowo wyjątkowa – jako gwiazda wieczoru występowali uczestnicy organizowanych przez GPS Warsztatów Muzycznych, pierwszego takiego przedsięwzięcia z naszego ramienia. Okazało się (czego byliśmy pewni, ale chcieliśmy pokazać to światu), że w różnych zakamarkach naszych okolic kryją się prawdziwe muzyczne talenty! Mamy nadzieję, że dane nam będzie dalej współpracować. 🙂

Poza tą młodzieżą, w Bazylice wystąpili także chór Soli Deo oraz dzieci ze szkoły podstawowej w Kalwarii. Piękne stroje maluchów wywołały uśmiechy na twarzach widzów. Ojciec Walerian opowiedział o swojej posłudze w Zairze (dziś: Demokratyczna Republika Kongo), a biskup Damian Muskus poprowadził w refleksji na temat misyjności Kościoła i doświadczenia tej misyjności w czasie Światowych Dni Młodzieży.

Aby nie poprzestawać tylko na słowach, dzięki pomocy młodzieży z Grupy Apostolskiej w Kalwarii rozprowadzaliśmy ciasteczka, z których dochód przeznaczony zostanie na Misje Bernardyńskie w Ekwadorze, gdzie posługuje dwóch bliskich Kalwarii misjonarzy, ojciec Tymon i ojciec Seweryn. W poruszającym liście, który publikujemy poniżej, dziękują oni za pamięć w modlitwie i opowiadają o swojej codzienności na drugim końcu świata.

My także ze swej strony chcemy podziękować wszystkim, którzy w sobotni wieczór odwiedzili kalwaryjskie Sanktuarium i uczestniczy w koncercie. Dzięki Waszym otwartym sercom z radością przekażemy misjonarzom z Ekwadoru kwotę 1400zł, jaką udało się zgromadzić.

Mamy nadzieję, że po słodkich ciasteczkach zostanie też w nas ślad słów brata Alberta:

Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny.

list-1

list-2

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s