W ubiegły weekend (17-18 grudnia) w Domu Polsko-Słowackim w Marcyporębie zrobiło się głośno od świetnej muzyki – tak nasze warsztaty komentowali sąsiedzi ośrodka. Właściwie to zgadzamy się z nimi w stu procentach – było świetnie  i była muzyka, która od sobotniego poranka do końca wieczornych prób stawała się coraz lepsza. A tym wszystkim próbom towarzyszyło coś jeszcze świetniejszego – nasza integracja i radość ze wspólnego tworzenia!

Wyjazd do Marcyporęby był drugim, z planowanych trzech spotkań Warsztatów Muzycznych z GPS Kalwaria. Pierwsza próba odbyła się 3 grudnia i przekonała nas o tym, że w zgłoszonej do udziału w warsztatach młodzieży drzemie wielki potencjał. Drugie spotkanie nie tylko potwierdziło to przekonanie, ale też pokazało, że jesteśmy całkiem fajną i „zgraną” w różnych znaczeniach tego słowa ekipą. 😀 Wystarczyło kilkadziesiąt minut, żebyśmy wszyscy zapomnieli, że przecież chodzimy do różnych szkół, jesteśmy w różnych scholach, w różnym wieku… Bawiliśmy się świetnie, zarówno muzykując, jak i gotując, integrując się wieczorem, rozmawiając do późna w nocy. 😀 Dziewczyny, które dojechały w sobotnie wczesne popołudnie ze względu na udział w uroczystości otwarcia Hali Sportowej przy ZS8 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym zgodnie stwierdziły, że ugotowane przez uczestników spaghetti było najlepsze na świecie!

Sobota przebiegła nam pod znakiem nauki i prób kawałków zarówno kolędowych, jak i „rozrywkowych” i „Bożych”, które to mieliśmy okazję zaprezentować już w niedzielę na Mszy świętej w kościele parafialnym w Marcyporębie. Zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci, a obstawę muzyczną Mszy zapewniliśmy razem z lokalną scholką – nieco młodszą o nas, ale na pewno równie gorliwą w śpiewie. 🙂

Nasze kolejne spotkanie dopiero w styczniu – chociaż uczestnicy mówią, że chcieliby wcześniej… Mamy jednak nadzieję, że Boże Narodzenie i Nowy Rok, który wypada po drodze, zrekompensują wszystkim okres oczekiwania, a naszym drogim Animatorom Muzycznym dadzą okazję do przygotowania się do kolejnej próby (niektórzy z nich po drodze planują zostać inżynierami, więc trzymajmy kciuki!). Spędzimy razem całą sobotę 21 stycznia (na dzień przed Koncertem Kolęd w Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii). Tradycyjnie – kilka dni przed spotkaniem poinformujemy Was o wszystkim mailowo.

Mamy też nadzieję, że dołączą do nas na powrót ci, którym różne przeszkody nie pozwoliły uczestniczyć w wyjeździe. 😉

Do zobaczenia!

Poniżej galeria foto z wyjazdu (kliknij w zdjęcie):
Warsztaty Muzyczne II

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s