Wileńszczyzna to mała ojczyzna marszałka Józefa Piłsudskiego. Dzięki uprzejmości księdza Daniela mogliśmy odwiedzić kościół, w którym polski bohater narodowy został ochrzczony, a także miejsce gdzie znajdował się jego rodzinny dom.

Druga część soboty minęła nam na bliższym zapoznaniu okolic Podbrodzia – parafii ks. Daniela. Najpierw zostaliśmy zaproszeni na Mszę świętą w Korkożyszkach, tam pięknym śpiewem zaskoczyły nas cztery dziewczyny z okolic. Później przejechaliśmy do Powiewiórki, rodzinnej miejscowości Józefa Piłsudskiego. Na miejscu, gdzie stał jego dom, obecnie posadzony jest pamiątkowy dąb, wokół którego tworzy się alejka ze stellami upamiętniającymi różne wydarzenia z historii Polski.

Po tej lekcji historii pojechaliśmy do miejsca noclegowego, gdzie razem z księdzem Danielem spędziliśmy przemiły wieczór przy grillu i smakołykach przygotowanych przez różych członków rodziny naszego gospodarza. To niesamowite, że ksiądz zaangażował w nasz przyjazd chyba z połowę swojej rodziny… Później nadszedł czas na integrację naszej ekipy. Ksiądz Leszek przedstawił nam nawet swój specjalny kawałek na gitarze!

Im więcej spędzamy czasu razem, tym bardziej jesteśmy pewni, że jak ludzie zmierzają w jednym kieruki, to wszystkie różnice, jakie są między nimi, nie mają znaczenia. Najmłodsza z nas jest w drugiej gimnazjum, najstarszy końzy studia, a i tak czujemy się w swoim towarzystwie jak równy z równym. Mnóstwo radości dostarcza nam ten wyjazd i jesteśmy pewni, że długo też będziemy go wspominać. Szkoda, że trzeba też będzie wrócić…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s