Za nami pierwsze spotkanie w ramach Warsztatów Muzycznych. Wzięło w nim udział osiemnaście osób – a muzycznie rozłożyło się to na 5 altów, 4 soprany, 5 gitar, 2 wiolonczele, jedne skrzypce i jedne klawisze. Ale za to jakie klawisze! Dowodzące!

Spędziliśmy razem 8h, w czasie których był czas zarówno na muzykowanie, jak i poznanie się, integrację i świetną zabawę. Najlepiej przestawi to chyba relacje uczestniczek:

Najbardziej podobała mi się atmosfera, wszyscy świetnie się dogadywaliśmy, każdy się do każdego uśmiechał i razem śmialiśmy się z wszystkiego. Mogłam popróbować, poćwiczyć osiągnięcie dźwięków,o których do tej pory nie miałam nawet pojęcia – w końcu jestem amatorką! Piosenki, których się nauczyliśmy ciągle chodzą mi po głowie i nie mogę przestać ich nucić. Czekam aż mina te dwa tygodnie, żeby znów się spotkać, miło spędzić czas i nauczyć się czegoś nowego.  (Klaudia)

 

Myślę, że warsztaty muzyczne ze Stowarzyszeniem GPS Kalwaria były świetnym pomysłem na spędzenie razem czasu i poznanie nowych, fantastycznych, utalentowanych ludzi. Najbardziej podobało mi się wykonanie przez uczestników warsztatów piosenki „The Lion sleeps to night” z bajki „Król Lew”. Znając mnie, będę nucić ją przez cały kolejny miesiąc, albo i dłużej. (Asia)

Bardzo nam miło, słysząc takie słowa, bo przed rozpoczęciem Warsztatów mocno się stresowaliśmy – czy wszyscy przyjdą, czy wszystko pójdzie dobrze, czy na pewno poradzimy, czy nie będziemy nudni? Okazało się, że obawy były bezpodstawne, ponieważ dobra atmosfera zapanowała od samego początku spotkania. Relacje uczestników już poznaliśmy, a co o pierwszej próbie myślą muzyczni animatorzy?

Prowadzenie warsztatów muzycznych to zupełnie nowe doświadczenie dla każdego z nas, od dawna udzielaliśmy się muzycznie w różnych miejscach, ale to przedsięwzięcie jest zupełnie inne. Niesamowity moment nastąpił zaraz po obiedzie, kiedy po raz pierwszy z rozsypanych kawałków, które ćwiczyliśmy osobno, ułożyliśmy jeden obraz i nawet to jakoś do siebie pasowało. Pasja i zaangażowanie uczestników zadziwiła nas samych. Teraz czas indywidualnego ćwiczenia aż do następnych warsztatów. Myślę, że każdy może się czegoś nauczyć podczas tych spotkań, a owocem tego wszystkiego nie będzie jedynie koncert kolęd, na który oczywiście już teraz zapraszamy (Maciek)

Nasze kolejne spotkanie już za dwa tygodnie – tym razem spędzimy ze sobą jeszcze więcej czasu, ponieważ ta próba będzie mieć charakter wyjazdowy. Gościć będziemy w Domu polsko-słowackim w Marcyporębie. Serdecznie zapraszamy osoby, które zgłosiły się wcześniej, ale z różnych względów nie dotarły na dzisiejsze spotkanie – będzie nam miło, jeśli zdecydujecie się nadrobić tę stratę!

Poniżej galeria z Warsztatów (kliknij w zdjęcie):

Warsztaty Muzyczne I

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s