Okres związany z Bożym Narodzeniem to szczególny czas w ciągu roku. Warto w tych dniach zadbać nie tylko o przebieg świątecznych dni w naszych rodzinach, ale też pamiętać o kimś innym – może szczególnie o tych, którzy nie zawsze mogą liczyć na rodzinną kolację wigilijną i radosne wręczanie prezentów przy choince.

Nasze Stowarzyszenie już po raz drugi organizuje zbiórkę prezentów mikołajkowych dla dzieci zamieszkujących okolice Wilna. W poprzednim roku wspólnymi siłami mieszkańców okolic Kalwarii Zebrzydowskiej i Limanowej udało się obdarować aż 180 osób! Tym razem wyjątkowe Mikołajki przygotowujemy dla dzieciaków z dwóch litewskich wiosek, Podbrodzia i Suderwy (Giejsiszek). W tej drugiej znajduje się Dom Dziecka, w którym na co dzień mieszka ponad 20 wychowanków. Prezenty zostaną zawiezione na Wileńszczyznę w dniach 8-11 grudnia, dzieci odwiedzi św. Mikołaj wraz z pomocnikami – młodzieżą z naszego Stowarzyszenia.

Zasady uczestnictwa w zbiórce są bardzo proste. Będzie ona prowadzona w kilkunastu punktach wymienionych poniżej – rozlokowanych na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej, Limanowej i Ochotnicy Dolnej. Osoby, które chcą się zaangażować, powinny zapoznać się z listą i zastanowić, czy będą w stanie dostarczyć prezenty do któregoś z podanych miejsc. W sytuacji, gdy nie będzie to możliwe, prosimy o kontakt mailowy z naszym Stowarzyszeniem, wspólnie ustalimy wtedy miejsce i termin odbioru prezentów.


LISTA PUNKTÓW ZBIÓRKI

(aktualizowana na bieżąco)

Kalwaria Zebrzydowska:

 1. Siedziba CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej, ul. Mickiewicza 4 (pn-pt, w godz. 8.00-16.00) (do 2 grudnia 2016)
 2. ZS nr 2 im. Janusza Korczaka w Brodach, Brody 479 (do 2 grudnia 2016)
 3. ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej, al. Jana Pawła II 3 (do 2 grudnia 2016)
 4. ZSiPO im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, ul. Mickiewicza  9 (do 2 grudnia 2016)
 5. ZS1 im. M. Zebrzydowskiego, ul. Mickiewicza 14 (do 2 grudnia 2016)
 6. Plebania przy parafii św. Józefa – ul. Rynek 26; tylko w dniu 3 grudnia 2016 w godz. 9.00-14.00
 7. Kawiarnia PYSIA w Kalwarii Zebrzydowskiej, ul. Rynek 35

Kraków:

 1. Szkoła Podstawowa nr 43 w Krakowie (Swoszowicach), ul. Myślenicka 112 (do 2 grudnia)

Limanowa:

 1. ZS1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej, ul. J. Piłsudskiego 81 (do 2 grudnia 2016)
 2. ZSS2 im. T. Kościuszki w Limanowej, ul. J. Piłsudskiego 91 (do 2 grudnia 2016)
 3. Dom Katechetyczny (obok Bazyliki MBB), ul. Jana Pawła II 1
 4. Słopnice, Gimnazjum im. Adama Mickiewicza
 5. Tymbark: Parafialne Centrum Kultury, Tymbark 57

Ochotnica Dolna:

 1. Szkoła Podstawowa im. ks.prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej, Os. Skrodne 240 (do 25 listopada 2016)
 2. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Krwawej Wigilii w Ochotnicy Dolnej – Młynne w Ochotnica Dolna (do 25 listopada 2016)
 3. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej, Os. Centrum 105 (do 25 listopada 2016)
 4. Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej, Os. Centrum 105 (do 25 listopada 2016)

Przedmiotem zbiórki są:

 • zabawki (nowe lub te w BARDZO dobrym stanie, które mają wartość prezentu) dla starszych i młodszych dzieci,
 • gry planszowe, puzzle,
 • książki i artykuły szkolne (bloki, kredki, piórniki, kolorowanki),
 • słodycze,
 • torebki na prezenty, papier do pakowania, kolorowe taśmy.

Prosimy o pamiętanie, że w domu dziecka mieszkają zarówno małe dzieci, jak i młodzież – dla której też chcielibyśmy zawieźć atrakcyjne prezenty w postaci drobnego sprzętu sportowego, książek, bardziej wymagających gier, czy też innych prezentów, które będą adekwatne do nastoletniego wieku.

Dla tych, którzy chcą włączyć się w zbiórkę, ale w wyborze prezentów wolą zdać się na nas, umożliwiamy także opcję wpłaty pieniędzy na konto Stowarzyszenia z tytułem wpłaty „Mikołajki na Kresach”. Zobowiązujemy się, aby za wszystkie otrzymane środki zakupić prezenty dla dzieci.

Numer konta, na który należy dokonać wpłaty: 59 1240 4197 1111 0010 5978 3229
Tytuł wpłaty: Mikołajki na Kresach

Do współpracy zapraszamy także firmy – w zamian za wsparcie finansowe lub dostarczenie prezentów chętnie na stronie oraz Facebooku zamieścimy podziękowanie za dołączenie do mikołajkowej akcji.

Już teraz chcemy z całego serca podziękować wszystkim osobom, które zaangażują się w zbiórkę w wybranej przez siebie formie. Podziękowania te kierujemy także do Dyrekcji szkół, które wyraziły zgodę na przeprowadzenie akcji na terenie ich placówek, Nauczycieli, Katechetów, Rodziców i w końcu uczniów, którzy w natłoku codziennych obowiązków będą pamiętać o swoich rówieśnikach zza północno-wschodniej granicy.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy (gpskalwaria@gmail.com) lub telefoniczny (+48 730 797 574).

Można także dołączyć do wydarzenia na Facebooku i być na bieżąco:
https://www.facebook.com/events/693459520803134/

Zapraszamy także do galerii z poprzednich „Mikołajek na Kresach” (kliknij w zdjęcie):

Mikołajki na Kresach!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s