W czwartek 27 października w Kalwarii nastąpił gwałtowny wysyp świętych. Ulicami przeszedł wyjątkowy korowód, w którym nie zabrakło mniej i bardziej znanych osób wyniesionych przez Kościół na ołtarze na przestrzeni wszystkich wieków. Pojawiły się nawet postacie z poprzedniej ery… A to wszystko za sprawą Holy Wins, czyli imprezy alternatywnej do Halloween, w czasie której dzieciaki pokazują światu, że fajnie jest zaispirować się kimś wyjątkowym!

Holy Wins to inicjatywa kalwaryjskiego Ogniska Misyjnego Za rękę z Karolem. Dzięki zaangażowaniu opiekunów i rodziców Kalwaria już po raz kolejny mogła chlubić się z wyjątkowego przemarszu świętych i Balu – tym razem imprezy u św. Faustyny, patronki kończącego się niedługo Roku Miłosierdzia.

Świętowanie trwało właściwie cały dzień – jeszcze w godzinach lekcyjnych odbył w ZS1 w Kalwarii odbył się międzyklasowy konkurs wiedzy o św. Faustynie. Później, po powrocie ze szkoły, uczestnicy stawili się na Mszy w kościele parafialnym, by później  w barwnym korowodzie przejść ulicami Kalwarii do przygotowanej do Balu sali. Tam przy dźwiękach muzyki zaprezentowane zostały wszystkie postaci – a Pan Burmistrz, Ksiądz Proboszcz i powołane na tę okoliczność Jury decydowali, kto w tym roku zostanie obdarowany nagrodą za najlepszy strój. Wyróżnionych zostało aż sześcioro dzieci. 🙂 W czasie Balu ogłoszono też wyniki odbywających się wcześniej konkursów.

Przez kilka godzin w kalwaryjskiej szkole trwała świetna (i święta) zabawa. Starsi i młodsi chętnie szaleli na parkiecie, robiąc przerwy na słodkie przekąski podawane przez ekipę techniczno-kuchenną z Grupy Apostolskiej. Naszym zadaniem była animacja zabaw – Julka i Marzena, w anielskich strojach, dbały o muzyczną rozgrzewkę i słodkie konkurencje, a Maks dzielnie służył im obsługą sprzętu DJ-skiego.

Jest nam bardzo miło, że już drugi rok z rzędu mogliśmy uczestniczyć w tym energetyzującym na maxa wydarzeniu. Po raz kolejny byliśmy pod wielkim wrażeniem radości, jaką zarażali wszyscy uczestnicy – może nawet trochę zazdroszcząc tego oddania się zabawie w stu procentach?

Kliknij w poniższe zdjęcie, żeby otworzyć galerię zdjęć z wydarzenia.

Holy Wins

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s