W sobotę 22 października w kawiarence obok nowej hali sportowej w Kalwarii Zebrzydowskiej (która swoją drogą powoli przestaje być już taka „nowa”, ale nazewnictwo zapewne pozostanie na długo) miało miejsce pierwsze w Kalwarii Popołudnie z planszówkami.

Inspiracją do zorganizowania takiego wydarzenia była nasza stowarzyszeniowa fascynacja grami planszowymi. Od dłuższego już czasu towarzyszą ona wielu naszym prywatnym spotkaniom w gronie przyjaciół, jak i rodziny. Pomyśleliśmy, że jest to forma spędzania wolnego czasu, którą warto zaproponować innym. Mieliśmy nadzieję, że z zaproszenia na Popołudnie z planszówkami skorzystają mieszkańcy gminy Kalwaria w różnym wieku – dzieci, młodzież i dorośli, a dla nagrodzonej dwójki zdobyta gra będzie dobrym pretekstem do spędzenia czasu z całą rodziną.

W ciągu całego sobotniego popołudnia przez kawiarenkę przewinęło się kilkadziesiąt osób, korzystając z dostępnych gier.  Największą popularnością cieszyła się  Jenga, ale kolejki ustawiały się także do Dixitu, 5 sekund, Kółka i krzyżyk 3D, czy też bardzo prostej i jednocześnie wciągającej gry Dobble. Uwagę przyciągnęły nawet tradycyjne Bierki! Dorosłym chyba przypomniało się dzieciństwo. Dla rozruszania można było zagrać w Twistera lub Prawo Dżungli, a umysły rozgrzać za pomocą gier strategicznych. Słowem – dla każdego coś dobrego.

Gracze rywalizowali ze sobą przez całe popołudnie­, a zwycięstwo w danej grze nagradzane było wrzuceniem do puli losów odpowiedniej liczby bietów ze swoim nazwiskiem.  Zwiększało to prawdopodobieństwo zostania Mistrzem Gier. Tym samym całe wydarzenie stało się jedną wielką rozgrywką. Zwycięzcami zostali Marta i Olek, którzy w swoich kategoriach wiekowych rzeczywiście byli mistrzami.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy 22 października wybrali się do kawiarenki. Szczególne podziękowania należą się Rodzciom, którzy przyprowadzili swoje pociechy i razem z nimi brali udział w grze, a także Panu Burmistrzowi Augustynowi Ormantemu, dzięki któremu mogliśmy bezpłatnie korzystać z terenu Hali Sportowej.

Duża frekwencja Popołudnia z planszówkami była dla nas znakiem, że w Kalwarii są tacy, którzym planszówki nie są obojętne i warto dla nich organizować tego typu wydarzenie. Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać na kolejnych edycjach Popołudnia. A do tego czasu… będziemy rozglądać się za planszowymi nowinkami. Wam też to polecamy!

Kliknij w poniższe zdjęcie, żeby otworzyć galerię zdjęć z wydarzenia.

Popołudnie z planszówkami

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s