Kilkaset osób przeszło w niedzielę 9 października ulicami Limanowej w Marszu dla Życia i Rodziny zmieniając tego dnia to miasto nie do poznania. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy być częścią radosnej manifestacji tego, że życie jest piękne i wartościowe!

Przed rozpoczęciem Marszu wszyscy jego uczestnicy wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w limanowskiej bazylice, która niedawno przeszła generalny remont – prezentuje się więcej niż przyzwoicie. Przewodniczący liturgii biskup Wiesław Lechowicz mówił między innymi: Zło się bardziej rzuca w oczy, ale patrząc na ten tłum osób, które przybyły do Limanowej człowiek wierzy, że ostateczne zwycięstwo należy do tego, co jest dobre. Po wyjściu z kościoła na całej ulicy utworzył się radosny i kolorowy korowód, w którym królowały wielkie kwiaty zrobione przez dzieci, transparenty, kartonowe czapki z daszkiem i żółte baloniki – znak rozpoznawczy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Nasze zadanie polegało na zaprezentowaniu uczestnikom Marszu tego, co na temat życia mówił święty Jan Paweł II – patron zarówno nasz, jak i tegorocznego wydarzenia. Przygotowaliśmy swój własny transparent mówiący o tym, że dobry GPS to w życiu podstawa, a także specjalne koszulki z cytatem świętego Polaka. Musieliśmy dosłownie trzymać się razem, żeby wszyscy przechodzący mogli odczytać podzielone na naszych plecach słowa. Mieliśmy nadzieję, że dzięki temu więcej osób zwróci uwagę na przekaz tej ważnej wypowiedzi. Na limanowskim Rynku towarzyszył nam Bus, na którym jest największe zdjęcie papieża, jakie posiadamy. Ba, nawet dwóch papieży!

Duża rodzina niebo przypomina! Największym skarbem świata są mama i tata. Dzieci są skrzydłami człowieka. To tylko niektóre z haseł, które widniały na transparentach niesionych przez rodziny zgromadzone tego popołudnia w Limanowej. Wiele z nich wywoływało uśmiech na twarzach dorosłych, upodabniając ich do roześmianych całymi buziami maluchów dzielnie maszerujących z rodzicami. Promocja życia. J

Cała impreza zakończyła się w Parku Miejskim, gdzie każdy był częstowany tradycyjnym bigosem. Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w diecezji tarnowskiej już ósmy raz. Może kiedyś przyjdzie czas na zorganizowanie podobnego w Kalwarii…

Kliknij w poniższe zdjęcie, aby obejrzeć galerię z wydarzenia:

Marsz dla życia i rodziny

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s